top of page
  • Obrázek autoraKlára Vogelová

Jak na návrh koupelny? Na co je třeba myslet?

Návrh interiéru koupelny je důležitým aspektem každé rekonstrukce či zařizování nového domova. Dobře navržená koupelna nejen přidává hodnotu Vašemu domovu, ale poskytuje také funkční a příjemný prostor pro každodenní péči.


Pokud jde o návrh interiéru koupelny, je třeba zvážit mnoho faktorů od materiálů, přes uspořádání prvků, použití barev až po úložné prostory. Jedním z klíčových prvků, který je třeba vzít v úvahu při návrhu koupelny, je právě uspořádání. To zahrnuje umístění zařizovacích předmětů, jako je toaleta, umyvadlo a sprcha nebo vana. Je důležité zajistit, aby uspořádání bylo funkční a umožňovalo snadný pohyb v prostoru. Toho dosáhnete především použitím prvků vhodné velikosti a jejich důmyslným uspořádáním.


Dalším důležitým aspektem při zařizování koupelnového interiéru je výběr vhodných materiálů. Odolné materiály, jako jsou keramické dlaždice či kámen, jsou oblíbenou volbou pro podlahy, zatímco přírodní materiály, jako je dřevo a mramor, mohou prostoru dodat nádech luxusu. Je třeba ale myslet na vlhkost a co vše může způsobit, pokud Při výběru materiálů je důležité vzít v úvahu celkový styl a estetiku koupelny a také úroveň požadované údržby.


Barva je dalším zásadním prvkem v interiéru koupelny. Proč? Protože barvy kolem nás nás velmi ovlivňují, nejen naši náladu. Výběrem

doplňujícího se barevného schématu můžeme vytvořit jendotný vzhled koupelny. Pro dosažení zklidňujícího a relaxačního dojmu pak doporučuji volit tmavší barvy jako je šedá, černá či béžová. Výraznější barvy pak lze začlenit do ručníků, koberečků a dalších doplňků, které dodají prostoru osobitost a zajímavost. Pokud nejste typ užívající si relaxaci ve vaně, pak samozřejmě můžete volit i světlejší a živější barvy. Nejdůležitější nakonec stejně je, abyste se v koupelně cítili příjemně.


Úložný a odkladací prostor je dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při návrhu interiéru koupelny. Výběrem vhodných úložných řešení, jako jsou skříně, police a koše, můžete pomoci udržet prostor organizovaný a bez nepořádku. Je také důležité zvážit rozmístění úložných řešení, aby bylo zajištěno, že jsou snadno přístupné a nenarušují plynulost prostoru. Odkladací prostor je pak důležitý především v blízkosti vany či sprchového kouta, to abyste měli kam položit šampón a jiné hygienické potřeby. Skvěle funkční a designově působící je například nika či polička.


Stručně řečeno klíčovou kombinací pro návrh interiéru koupelny jsou materiály, zařizovací předměty a jejich uspořádání, barevné schéma a úložná řešení. Pečlivým zvážením těchto prvků můžete vytvořit skvěle funkční a esteticky přitažlivý interiér koupelny.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page