top of page
  • Obrázek autoraKlára Vogelová

Moderní interiérový design. Držte krok s dobou.

Moderní interiérový styl je designové hnutí, které se objevilo na počátku 20. století a vyznačuje se zaměřením na funkci, jednoduchost a minimalismus. Často je spojován s čistými liniemi, neutrálními barvami a nedostatkem ornamentů.


Jedním z klíčových principů moderního stylu interiéru je zaměření na funkci. Moderní design klade důraz na praktičnost a užitečnost a snaží se vytvořit prostory, které jsou efektivní a snadno se používají. To často znamená začlenit vestavěná úložná řešení a vybrat nábytek a vybavení, které jsou funkční i estetické.


Moderní styl interiéru se kromě zaměření na funkci vyznačuje také jednoduchostí a minimalismem. Moderní design často zahrnuje použití omezené palety barev a minimalizaci nepořádku a dekorativních prvků. To může vytvořit pocit klidu a pořádku a pomoci prostoru působit otevřeněji a prostorněji.


Moderní styl interiéru často zahrnuje průmyslové materiály, jako je kov, beton a sklo, a může používat přírodní materiály, jako je dřevo a kámen, aby dodaly teplo a texturu. Je také běžné, že moderní interiéry mají velká okna a otevřený půdorys, který umožňuje přirozené světlo a pocit spojení s venku.


Celkově je moderní styl interiéru definován zaměřením na funkci, jednoduchost a minimalismus. Snaží se vytvářet prostory, které jsou účelné, praktické a esteticky příjemné, a využívá materiály a prvky, které jsou funkční i vizuálně přitažlivé. Začleněním těchto zásad do vašeho domova můžete vytvořit moderní a stylový interiér, který odráží váš osobní styl a odpovídá vašim praktickým potřebám.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page