top of page
  • Obrázek autoraKlára Vogelová

Typy interiérových stylů a jak se mezi nimi vyznat?

Investujte svých 5 minut a zjistěte, který styl je Vám blízký, čím se od ostatních odlišuje. Inspirujte se při návrhu Vašeho interiéru.


Představení interiérového designu


Interiérový design je umění a věda, která má za cíl věnovat se interiéru budovy, a to především v tom smyslu, aby bylo dosaženo zdravějšího a estetičtějšího prostředí pro lidi, kteří jej používají. Stylů interiérového designu je spousta a některé z nich si tu dnes představíme. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl či kombinaci více stylů, je důležité, aby Vás vybraný styl oslovil, zaujal, přitahoval a také dokázal rozveselit. Nyní si ale už pojďme představit styly, na které se zaměříme:


1. Moderní:

Moderní design interiéru se vyznačuje čistými liniemi, minimalismem a zaměřením na funkci. Často obsahuje prvky jako kov, sklo a beton a používá neutrální barvy, jako je černá, bílá a šedá. Typickým příkladem je tento interiér:


(zdroj: Pinterest)

2. Skandinávský styl:

Skandinávský interiérový styl je designové hnutí, které vzniklo v severských zemích Švédsku, Dánsku a Norsku. Vyznačuje se zaměřením na jednoduchost, funkčnost a přírodní materiály.


(zdroj: Pinterest)

3. Tradiční:

Tradiční interiérový design je inspirován klasickými styly minulosti, jako je viktoriánský nebo gruzínský. Vyznačuje se zdobenými detaily, bohatými barvami a luxusními materiály jako dřevo a samet.


(zdroj: Pinterest)

4. Rustikální:

Rustikální design interiéru je inspirován přirozenou krásou exteriéru a zahrnuje prvky jako dřevo, kámen a přírodní vlákna. Často se vyznačuje hřejivým a útulným dojmem a je oblíbený ve venkovských nebo venkovských domech.


(zdroj: Pinterest)

5. Boho:

Boho styl je svobodomyslný, mísí různé umělecké projevy do eklektického stylu a klade důraz na organické prvky a přírodu. Při návrhu Boho designu doporučujeme míchat vzory, kovy, dekory dřeva, materiály, zvířecí kůže i například dovezené doplňky a sošky z vašich cest.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page